chevron_left
chevron_right
zoom_in

Potmix reparationsasfalt 20kg Asphalt Bio 50 er en klimavenligere asfalt af høj kvalitet

Varenummer: 512555701
Produktbeskrivelse
Potmix Asphalt Bio 50 er en klimavenligere asfalt af høj kvalitet til udbedring af asfaltskader.Dens bindemiddel er en unik blanding af bitumen og bio-olie.
Læs mere
485,00 kr. for 1 sæk.
sæk.
circleForventet leveringstid: 1-3 hverdage
Ekstra omkostninger
Ekstra omkostninger
  • Ekstra fragt: 50,00 kr.
Handle trygt hos os
local_shipping
Billig fragt
Fra 49,00 kr.
restart_alt
30 dages retur
Nem returnering
star 4.0 på Trustpilot 11,606 anmeldelser open_in_new
BENYT VORES PRISMATCH
Har du fundet dette produkt billigere andet sted, s? indsæt link til varen i boxen og tryk OK. (Denne boks lukker)
Læg herefter varen i kurven. Vi vil efter vores gældende betingelser, nedskrive prisen på denne vare.
Hvad skal jeg gøre nu?

Du skal gennemføre ordren via shoppen, hvorefter vi retter ordren og betalingen til.

Beløbet er ikke rettet ned?

Dette sker efterfølgende når vi har godkendt Prismatchen, så du skal lave ordren på det fulde beløb, vi reserverer kun beløbet.

Hvad hvis I ikke godkender Prismatchen?

Hvis vi ikke godkender Prismatcher, så modtager du en mail med begrundelsen.

Andre kunder købte også
Om produktet
Potmix Asphalt Bio 50 er en klimavenligere asfalt af høj kvalitet til udbedring af asfaltskader.Dens bindemiddel er en unik blanding af bitumen og bio-olie.Asfaltmassen størkner under tryk og i kontakt med vand.For at fremskynde hærdningen kan den vandes inden komprimering - brug ca. 2 l vand pr. 20 kg asfalt. Adgang til trafik kan med fordel ske umiddelbart efter reparation.Asphalt Bio 50 fungerer lige godt både sommer og vinter, og er fuldstændig VOC/opløsningsmiddelfri. Opbevares tørt. Brugsanvisning: Reparationsfladen klargøres ved rengøring og fyldes med et bærelag af grus, der komprimeres.Der efterlades en dybde på ca 1-4 cm til asfalten.På overflader, der hæfter dårligt, kan man anvende Potmix Asphalt Primer for yderligere vedhæftning.Asfaltmassen lægges på og vandes. Derefter komprimeres asfalten med et passende værktøj - f.eks. håndstamper eller pladevibrator. Hvis man ikke har adgang til et komprimeringsværktøj, kan man frigive trafikken for at udføre komprimeringen.
Vare nr.:
512555701
EAN nr:
7331657110556
Enhed:
sæk.
Min køb:
1
Leveringstid:
1-3 dage
Dine senest sete produkter
Et øjeblik...