Varmekabel kit, Frostvagt 10, 80 m

4.918,00 DKK for 1 ST.
Se pris uden moms Pris uden moms 3.934,40 DKK
ST.
Om produktet

Ebeco Frostvagt 10 – 80 m
Frostvagt 10 er en pålidelig og energieffektiv løsning til at forhindre frostskader og lækager i vand- og afløbsinstallationer. Med formonteret stik er varmekablet hurtigt klar til brug – blot tilslut det en jordet stikkontakt via fejlstrømsafbryder. Det er ideelt til installationer i sommerhuse, garager, vandmålere, drivhuse, campingvogne og både.

Kablet er PVC-frit, fleksibelt og drikkevandsgodkendt (KIWA 1289), hvilket gør det velegnet til følsomme installationer. Det kan krydses under montering, hvilket gør installationen enkel selv ved komplekse rørføringer.

 

Egenskaber:
• Energieffektiv
• Typegodkendt til drikkevand
• Kan krydses ved installation

 

Anvendelse:
• Vand- og afløbsrør
• Drænrør og brønde
• Indvendig og udvendig installation
• Drikkevandsgodkendte installationer

 

Tekniske specifikationer:
Antal ledere: 2 stk
Beskyttelsesleder: Flettet
Effekt: 10 W/m ved +10°C på metalrør / 20 W/m ved +10°C i vand
Længde: 80 m
Kabellængde (tilslutning): 2,0 m
Kabeltype: H05RN-F
Isolering: Indv.: EVA & LDPE / Udv.: ECTFE
Kapslingsklasse: Stikprop IP44 / Kabel IP68
Installationstemperatur: Min. –40ºC
Lederareal: 0,56 mm²
Maxtryk: 8 bar
Mindste bøjningsradius: 35 mm
Mål (L×H): 7,7 × 5,1 mm
Spænding: 230V
Varemærke: Ebeco

 

En ekstra lang, drikkevandsgodkendt og robust frostsikringsløsning til omfattende rørinstallationer, hvor maksimal sikkerhed og driftssikkerhed er afgørende.

Vare nr.:
8960454
EAN nr:
7330778604548
Enhed:
ST.
Min køb:
1
Leveringstid:
1-3 dage
BENYT VORES PRISMATCH
Har du fundet dette produkt billigere andet sted, s? indsæt link til varen i boxen og tryk OK. (Denne boks lukker)
Læg herefter varen i kurven. Vi vil efter vores gældende betingelser, nedskrive prisen på denne vare.
Hvad skal jeg gøre nu?

Du skal gennemføre ordren via shoppen, hvorefter vi retter ordren og betalingen til.

Beløbet er ikke rettet ned?

Dette sker efterfølgende når vi har godkendt Prismatchen, så du skal lave ordren på det fulde beløb, vi reserverer kun beløbet.

Hvad hvis I ikke godkender Prismatchen?

Hvis vi ikke godkender Prismatcher, så modtager du en mail med begrundelsen.

Et øjeblik...