chevron_left
chevron_right
zoom_in

Gallagher HT zinc-alu-mag tråd 1,6mm - 5kg - 315m

Varenummer: GA4195
Produktbeskrivelse
Vil du montere et permanent hegn til køer eller får? For den bedste ledningsevne og kvalitet skal du vælge High Tensile glat tråd fra Gallagher.
Læs mere
443,00 kr. for 1 stk.
stk.
circleForventet leveringstid: 1-3 hverdage
Handle trygt hos os
local_shipping
Billig fragt
Fra 49,00 kr.
restart_alt
30 dages retur
Nem returnering
star 4.0 på Trustpilot 11,606 anmeldelser open_in_new
BENYT VORES PRISMATCH
Har du fundet dette produkt billigere andet sted, s? indsæt link til varen i boxen og tryk OK. (Denne boks lukker)
Læg herefter varen i kurven. Vi vil efter vores gældende betingelser, nedskrive prisen på denne vare.
Hvad skal jeg gøre nu?

Du skal gennemføre ordren via shoppen, hvorefter vi retter ordren og betalingen til.

Beløbet er ikke rettet ned?

Dette sker efterfølgende når vi har godkendt Prismatchen, så du skal lave ordren på det fulde beløb, vi reserverer kun beløbet.

Hvad hvis I ikke godkender Prismatchen?

Hvis vi ikke godkender Prismatcher, så modtager du en mail med begrundelsen.

Andre kunder købte også
Om produktet

Vil du montere et permanent hegn til køer eller får? For den bedste ledningsevne og kvalitet skal du vælge High Tensile glat tråd fra Gallagher.

Vedligeholdelsesfri og holdbar

High Tensile glat tråd er designet til at holde i årevis uden megen vedligeholdelse. Under produktionsprocessen opvarmes wiren, så den næsten ikke strækker sig og derfor skal efterspændes sjældnere. Det sparer tid og kræfter i det lange løb, samtidig med at det holder hegnet stramt.

Det holder i 25-30 år og har 10 års produktgaranti mod rust.

Tre gange så lang beskyttelse

Det patenterede zink-aluminium-lag giver tråden 3 gange længere beskyttelse sammenlignet med en standardtråd.

Ingen rustdannelse

På grund af zinklaget ruster tråden ikke. Det bevarer hegnet og dermed ledningsevnen.

Overlegen ledningsevne

Fordi tråden er aluminiseret, er modstanden meget lav og ledningsevnen meget god.

Beskyttende emballage

Trådrullerne er beskyttet emballage, der forhindrer skader under transport. Zinklaget forbliver således intakt og forhindrer korrosion.

Forskellige varianter

I High Tensile tilbyder vi forskellige varianter: 2,65 mm, 2,5 mm, 1,8 mm og 1,6 mm. Jo tykkere tråden er, jo lavere er modstanden, og jo bedre er ledningsevnen. Når tråden bliver tykkere, er den sværere at håndtere.

Vare nr.:
GA4195
EAN nr:
8713235004195
Enhed:
stk.
Min køb:
1
Leveringstid:
1-3 dage
Dine senest sete produkter
Et øjeblik...